РУЙНУВАННЯ ПАМ’ЯТНИКІВ– НОВИЙ ЕЛЕМЕНТ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ

Протягом останнього часу на території нашої держави неодноразово фіксувались випадки псування та руйнування різного роду та значення пам’ятників та меморіальних комплексів. Так, два останні резонансні випадки трапилися Львівщині та в меморіальному комплексі «Биківнянські могили» на Київщині.

Зокрема, на Львівщині невідомі вандали підірвалии пам’ятник вбитим полякам, які загинули від рук гітлерівських військ у 1944 році у с. Гута Пеняцька Бродівського району.

При цьому, варто зазначити, що інформація про цю подію вперше з’явилася у російському інформагентстві Regnum, а також у проросійських українських виданнях. До того ж, перші повідомлення з’явилися ще надвечір 9 січня, хоча, за даними місцевої влади, пам’ятник пошкодили в ніч на 10 січня. Відео з розмальованим націоналістичною символікою монументом розмістили на новоствореному профілі на YouTube.

Інший подібний випадок мав місце 25 січня цього року на місці поховань жертв НКВС на території меморіалу «Биківнянські могили» на Київщині.

На думку українського історика та голови «Українського інституту національної пам’яті» Володимира В’ятровича до вказаних актів вандалізму причетні одні й ті ж особи, оскільки за словами історика сліди та характер пошкоджень у Биківні схожі на ті, що були залишені у Гуті Пеняцькій. Також, В. В’ятрович вважає знищення пам’ятника на Львівщині та пошкодження меморіального комплексу на Київщині провокаціями, метою яких є загострення польсько-українських відносин та нанесення шкоди міжнародній репутації України, що є вигідним Російській Федерації. За словами експерта зазначені випадки мали на меті посіяти міжетнічну ворожнечу між поляками та українцями.

До слова відповідальність за такі дії передбачена ст. 161 Кримінального кодексу України. Саме за цією статтею правоохоронці зареєстрували відповідні кримінальні провадження по зазначених вище фактах.

One thought on “РУЙНУВАННЯ ПАМ’ЯТНИКІВ– НОВИЙ ЕЛЕМЕНТ ГІБРИДНОЇ ВІЙНИ

  1. Тепер ще + консульство на Волині, + дивний пропольський мітинг на трасі біля Львова і по логіці треба чекати ще якихось +++ від сусідів. Має бути цікаво, бо тільки початок)

    Подобається

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s