МІЖКОНФЕСІЙНИЙ ДІАЛОГ – КЛЮЧ ДО ЄДНОСТІ ТА БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ

Найболючішою проблемою сучасного церковного життя в Україні є наявність міжконфесійних конфліктів. Ворожнеча між різними конфесіями є одним з джерел напруженості в суспільстві. До протистояння втягуються десятки мільйонів віруючих громадян України, впливові релігійні організації, що представляють понад 65 відсотків усієї церковної мережі України.

Протистояння зумовлене нинішньою економічною та соціально-політичною ситуацією і має глибоке релігійно-догматичне, історичне та національне підґрунтя. Основними його причинами є питання розподілу сфер впливу та невирішені проблеми власності на культові будівлі та майно.

Особливу тривогу викликають релігійно-сепаратистські тенденції. Часто на передній план у міжконфесійних стосунках висувається ідея «традиційної канонічної території», що врешті-решт веде до регіоналізації України за конфесійною приналежністю, призводить до утворення так званих «державно-регіональних церков» та дезінтеграції України.

В сучасних геополітичних умовах, в період коли релігійний фактор використовується різними державами, в першу чергу Російською Федерацією, в якості механізму впливу на суспільно-політичну ситуацію в Україні, вказані негативні тенденції у релігійному житті України особливого загострення досягають у період ключових релігійних свят.

На фоні останніх подій, пов’язаних з бажанням російською стороною будь-яким чином погіршити українсько-польські стосунки, показати Україну в очах європейського співтовариства в максимально негативному світлі та розхитати нашу державу із середини, не виключена можливість використання періоду Пасхальних свят для реалізації країною-агресором чергових провокацій на релігійному та міжнаціональному ґрунті, а також інспірування деструктивних процесів у середині нашої країни, які в подальшому можуть використовуватись в якості створення у ЗМІ вигідної Кремлю «картинки» про слабкість та нестабільність України як потенційного партнера Європейського Союзу, де питанням міжконфесійної рівності та рівноправності національних меншин приділяється значна увага.

Тож нам варто навчитись приймати вказані нові для нас виклики достойно, з європейською виваженістю та повагою до себе і оточуючих, не залежно від їх релігійної чи національної приналежності, щоб зустріти велике свято Воскресіння в істинно християнському дусі, не піддаючись на різного роду провокації та інші «брудні» технології, основна мета яких – сіяти розбрат і ворожнечу між українцями, примусити нас дивитись один на одного як на ворогів, замість того щоб згуртовуватись,  вишукувати компроміси та єднатись навколо майбутніх прогресивних національних та економічних ідей.

(з використанням матеріалів Ігоря Власенка)

One thought on “МІЖКОНФЕСІЙНИЙ ДІАЛОГ – КЛЮЧ ДО ЄДНОСТІ ТА БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ

  1. Пінгбек: ОБЕРЕЖНО! “СЕКТА ДОГНАЛА” – ВІКТОР КОВАЧ

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s